Home › Recenzia stávkovej kancelárie

Betfair


Najväčší betting exchange, ktorý nesmie chýbať v munícii žiadneho profesionálneho tipéra, je dnes už kompletne lokalizovaný aj v Českom jazyku s ponukou českých a slovenských súťaží.

Vysvetlenie lay a back

V betting exchange je potrebné rozumieť slovíčkam Back a Lay. Betting exchange ponúka svojim užívateľom vyžiadať si alebo ponúknuť kurz na ktorékoľvek stretnutie. K lepšiemu pochopeniu by vám mali pomôcť aj flash animácie na úvodnej stránke.
BACK - je to najvyšší kurz, ktorý bol vypísaný iným tipujúcim (on ponúka jeho kurz vám)
LAY - Kurz v políčku Lay znázorňuje najnižší kurz, ktorý su aktuálne tipujúci ochotný prijať na daný tip. Vy ho môžete ponúknuť.
Backovať kurz - to je prijať kurz od iného užívateľa alebo vypísať kurz, ktorý by ste boli ochotný prijať.
Layovať kurz - ponúkať kurz ostaným užívatelom.

Vysvetlenie na príklade:

Máme zápas Trenčín - Slovan. Vy si myslíte,
- že vyhrá Trenčín a chcete naň podať, tak kurz backujete. To je kurz, ktorý sa nachádza v modrom políčku.
- že vyhrá Trenčín a chcete naň podať, no žiadate vyšší kurz ako je najvyšší kurz v svetlomodrom políčku. Stlačíte svetlomodré políčko a v menu, kde sa uzatvára stávka napíšete minimálny kurz, ktorý ste ochotný prijať.
- že Trenčín nevyhrá tak musíte layovať kurz, čiže je to ako keby ste dávali x2 na Slovan. Lay robíte kliknutím na svetlohnedé políčko. V prípade, že zadáte kurz 1.5 ste ochotný ponúknuť danú príležitosť za kurz 1.5. Matematika: vaša strata je (kurz-1)*vklad ale prípadná výhra je vklad tipéra, ktorý prijal vašu stávku.

S kurzami:
Vy layuete (vypisujete kurzy) kurz na výhru Trenčína 1.8 (teraz tipujete na to, že Trenčín nevyhrá) s vkladom 25 Eur. Nájde sa tipér, ktorý je ochotný prijať váš kurz a vloží 25 Eur. Vaša prípadná strata je: (1,8 - 1)*25=20 Eur vaše peniaze vyhrá tipér, ktorý prijal vašu stávku. Vaša prípadná výhra: 25 Eur to prehral tipér, ktorý vám prijal stávku.

Isté výhry

To, že môžete stávky podávať a zároveň aj predávať Vám dáva možnosť tvoriť tzv. "Isté výhry". Isté výhry spočívajú v tom, že predpokladáte pohyb kurzu. To sa dá v prípade, že viete niečo, čo iní napr zahraniční tipéri ešte nevedia alebo pomocou livebettingu. Príklad: Kurzy na zápas Slovan – Košice sú 2.96-2.96-2.96 na back a 3.04-3.04-3.04 na lay. Vy ste sa práve z rádia dopočuli, že Slovanu bude chýbat 5hráčov zo základnej zostavy. Teda máte dve možnosti – Back na Košice alebo Lay na Slovan. Predpokladajme prvú možnosť. Kúpili ste si Košice v kurze 2.96 za €100. Následne sa informácia o marodke objaví v ďalších novinách a aj na internetových fórach. Kurz na Košice teda klesá. Kurz klesne napríklad na 2.4 na Back a 2.46 na Lay. Vy teraz máte možnosť Váš kurz zo ziskom predať. Layujete kurz 2.46 s vkladom €120. V tejto chvíli teda po prepočte získavate €19 v prípade výhry Slovanu, €19 v prípade remízy a €19,76 v prípade výhry Košíc. Kalkuloval som s 5percentnými poplatkami.
 
Toto kalkulovanie Vám však veľmi zjednoduší sám Betfair!

Druhou možnosťou je tipovať v livebettingu. Podáte si napríklad, že nepadne ďalší gól v 10minúte zápasu za kurz 9 a predáte ho v 30minúte za kurz 7. Častejší príklad je však skôr, že si na začiatku zápasu podáte v počte gólov menej ako 2,5 za kurz 2 a predávate ho nesôr za kurz nižší. Ak však predpokladáte, že gól padne môžete natipovať aj OVER 2.5 a hneď po prvom góle ho predať so ziskom.
 

Základné informácie o Betfair

Betfair bol založený v Júni 2000 v UK a stal sa najväčším betting exchange sveta. V tejto chvíli prekročil už hranicu milión používateľov a turnover 50miliónov libier týždenne. Zakladatelia Andrew Black a Edward Wray získali cenu Ernst and Young. O spoločnosti vyšlo veľké množstvo článkov v Britskej a Austrálskej tlači. Proti Betfair sa stavajú rôzne stávkové spoločnosti. Betfair im totižto stále berie viac a viac užívateľov. Sú to najmä Coral Group u nás Eurobet, WillHill a Landbrokers. Argumentujú tím, že to tvorí priestor pre korupciu v športoch, napríklad v dostihoch, kde dáva jednoduchšiu možnosť natipovať si na koňa, ktorý nevyhrá pomocou Lay. Betfair nikdy neponúkal tipovanie a vkladanie pomocou USA kreditných kariet a tak sa ho nedotklo nedávne rozhodnutie USA, že tipovanie v USA v zahraničných spoločnostiach bude zakázané. Betfair v tejto chvíli tvorí betting exchange, v ktorom musí participovať každý kvalitný tipér!

Vklady peňazí

Betfair ponúka vklady veľkým množstvom spôsobov. Betfair v tejto chvíli už príjma vklady pomocou kreditnej karty z Čiech a od januára 2007 je v ponuke možnosť vkladu kreditnou kartou takisto pre Slovákov. Tým ktorý nemajú embosovanú kreditnú kartu je ďalšou skvelou možnosťou platba pomocou Moneybookers. Využiť sa však tiež dá Neteller(Pre Slovensko nedostupný) či Paypal. Prípadne môžete využiť aj bankový prevod do Českej banky.


Výbery peňazí

Výbery sú rovnaké ako vklady. Akurát v prípade, že ste vkladali MasterCard Váš výber nebude zaslaný späť na kartu, ale bude prevedeny z bankového účtu alebo na Moneybookers. Ak chcete vyberať kliknite na Vklad po prihlásení a v ľavom menu vyberte položku Výber peňazí. Výbery sú veľmi rýchle.
 

Výhody

  • Vysoké kurzy aj o 20% vyššie ako v iných stavkových kanceláriach.
  • Všetky zápasy sa dajú tipovať sólo vrátane slovenského a českého futbalu a hokeja.
  • Keďže stránka ja kompletne v českom jazyku, viete sa ľahko dohovoriť aj s podporou českej verzie stránky, ktorý vám velmi rád a čo najrýchlejšie odpovie na vaše otázky alebo pripomienky.
  • Máte k dispozícií prehľadnú štatistiku vašich uzavretých alebo otvorených stávok a takisto Z&Z, ktorý Vám prezradí ako sa Vám darí v jednotlivých športoch.
  • Môžete hrať aj Kasíno – o ktorom sa hovorí, že je najlepšie na internete. •Môžete hrať poker s vysoko dotovanými turnajmi a vysoko kvalitným software a veľkým počtom hráčov.
  • Betfair ponúka na jednotlivé zápasy väčšinou hneď niekoľko možností tipov.
  • Betfair ponúka veľmi rozsiahly livebetting.
  • Podpora Moneybookers.

Nevýhody

  • V prípade vašej výhry vám odpočítajú až do 5% z výhry.
  • Nie je bežne možné podávať kombinované stávky.
Zaregistrujte sa teraz a využite vstupný bonus čakajúci práve na Vás!

left shadow
right shadow