České tímy a ich účinkovanie v Európskej ligeSparta Praha - Stavky.com (SITA)

APOEL - Sparta 1:3

Pražská Sparta mala už pred týmto zápasom istý postup do jarnej časti Európskej ligy, no ten si ešte o čosi spríjemnila. Domáci APOEL síce po polčase viedol 1:0, no Sparťania dokázali tento nepriaznivý výsledok otočiť a nakoniec porazili domácu cyperskú Nikóziu 3:1, keď sa dvoma gólmi presadil striedajúci kanonier Lafata. V tabuľke skupiny K skončili na druhom mieste za nemeckým Schalke, a môžu sa tak tešiť na los a svojho súpera do play-off Európskej ligy. 

Plzeň - Villareal 3:3

Divoká gólová prestrelka. Toto slovné spojenie asi najlepšie vystihuje priebeh včerajšieho zápasu medzi domácou Plzňou a španielskym Villarealom. Plzeň tak ukončila tohtoročné, nie príliš podarené účinkovanie na európskej scéne remízou. Konečné skóre 3:3 s momentálne piatym tímom španielskej ligy posunulo Plzeň na tretie, stále ale nepostupové miesto v tabuľke skupiny E s konečným bodovým skóre štyri. 

Liberec - Marseille 2:4 

Liberec vstupoval do tohto zápasu s jasným zámerom - získať tri body a poskočiť tak na postupové druhé miesto práve nad Marseille. Prekvapenie sa ale nekonalo, aj keď treba uznať, že favorit sa proti domácemu celku v závere duelu poriadne zapotil. Liberec sa po prehre 2:4 nakoniec do play-off Európskej ligy nepozrie, no za celé účinkovanie v pohári mu patrí poklona.
 

Autor clánku: Samson87
Pridané: 11.12.2015 o 11:05
left shadow
right shadow