Home › Analýza Washington Capitals vs. NY Islanders

Washington Capitals vs. NY Islanders

Washington zažil katastrofálnu prvú polovicu sezóny, no zlej forme je, zdá sa, načisto koniec. Capitals začali vo veľkom zbierať body a momentálne im chýbajú už iba tri, aby dosiahli na vytúženú postupovú osmičku. Tímy na siedmej, ôsmej a deviatej priečke majú zhodný počet 39 bodov, jedným z týchto tímov je aj NY Islanders, pôjde teda o priamy súboj o postup. Je tomu už viac ako týždeň, čo Washington podľahol na svojom ľade proti Islanders 2:3, v odvete sa rovnaké zaváhanie neočakáva. Od tohto zápasu sa Capitals výrazne zlepšili a z nasledujúcich troch zápasov získali výborných 5 bodov. Vzrast formy zaznamenáva hneď niekoľko útočníkov. V prvom rade je to Ovechkin, ktorý strelil neskutočných 10 gólov z posledných deviatich zápasov, naposledy sa presadil hneď dvakrát. V prvom útoku je spolu s ním talentovaný center Backstrom, ktorý v poslednom zápase zaknihoval 4 asistencie. Z prítomnosti týchto dvoch hviezd ťaží Johansson, ktorý s nimi hráva v prvej formácii a za posledné dva zápasy získal 4 body. Capitals skrátka našli to správne tempo a po útočnej stránke to vyzerá od zápasu k zápasu lepšie. Tím nie je postihnutý zraneniami a tak aj dnes bude hrať v plnej sile.  V bráne bude znovu stáť Holtby, ktorý v tejto sezóne odchytal väčšinu zápasov s bilanciou 15-11, likviduje 91.2% striel, čo je výborné číslo. Zhodou náhod vytvoril Washington zaujímavú matematickú krivku ich útoku: proti Islanders skórovali 2krát, následne proti Sabres 3krát, proti Flyers 4krát a naposledy proti Hurricanes 5krát. Snáď sa táto zaujímavosť dnes neporuší a Capitals dajú 6 gólov, formu na to jednoznačne majú.

Islanders však budú silní súperi, pretože aj oni zacítili pach postupových miest a teda svojej šance zažiariť. Doteraz boli Islanders vždy len v tieni Rangers, ktorý taktiež sídlia v New Yorku. V tejto sezóne by tomu mohlo byť inak, oba tímy majú totiž zhodne po 39 bodov. Tavares zohráva v tomto tíme rovnako dôležitú úlohu, ako Ovechkin u Capitals. Keď sa darí jemu, darí sa celému tímu. Určite na tom momentálne nie je tak dobre, ako Ovechkin, no tiež má čo ponúknuť. Za posledných 5 zápasov získal 5 bodov, z toho až štyri za góly. V bráne sa tím môže spoľahnúť na Nabokova, ktorý má len o chlp horšie štatistiky ako Holtby. Nech sa pozrieme na Islanders z akéhokoľvek uhla, vždy budú o niečo horší ako Capitals. Ich káder nemá až takú hĺbku a tak by v dnešnom zápase mali ťahať za kratší koniec.

Washington započal svoj návrat do najlepšej osmičky tímov, ktoré postúpia do play off. Na domácom ľade by si so slabšími tímami ako je NY Islanders mali poradiť. JEHO forma je veľmi dobrá, útok v každom zápase ukáže ešte o niečo viac. O väčšinu gólov sa stará ruský kanonier Ovechkin, ktorému skvele asistuje Backstrom. Táto dvojica získala v minulom zápase 7 bodov! Islanders na tom tiež nie sú zle, no ich výkony nie sú až také dobré, aby mohli dúfať v čo i len jediný bod z ľadu silných Capitals. Tavares je o niečo horší ako Ovechkin, Nabokov je zase slabší ako Holtby…Mladý tím skrátka ešte potrebuje pár rokov, aby dorástol na úroveň ostrieľaných Capitals.

Domáci vyhrajú @ 2.1 Stávka: 4/4

K tejto analýze nebol zatiaľ pridaný žiadny komentár!Zaregistruj sa a pridaj svoj názor.
Autor analýzy: anderlade     
Mesto: Slovakia slovakia
Výsledok analýzy: KO
TENTOKRÁT TO NEVYŠLO: 4 points
Hodnotil: anderlade
Zápas sa hrá: 05.04.2013
Stávková kancelária:
Kategória analýzy: Ľadový hokej
Dátum a čas pridania: 04.04.2013 o 20:24
Zápas začne o 01:00 hodine.
Mesačný Profit Mesačný Yield Total Yield Total Profit
anderlade ±0.00 anderlade ±0.00 romoso10 +22.18 mslechtin +586.39
Alessio89 ±0.00 Alessio89 ±0.00 psycho +16.33 Puca +214.15
alenice ±0.00 alenice ±0.00 Expert +16.12 HOBLIK51 +109.89
Abet ±0.00 Abet ±0.00 mslechtin +13.18 djtito2 +105.84
8ivko8 ±0.00 8ivko8 ±0.00 bruslar +12.00 iswinth +75.07
left shadow
right shadow