Home › Analýza Warren Barguil vs. Alexandre Geniez

Warren Barguil vs. Alexandre Geniez

Vuelta Espana - 18. etapa
 
Po pyrenejských pasech měli včera hoši volno, dnes se jela nenápadná etapa, která zamíchala, když ne pořadím, tedy odstupy v první desítce. Ve větru se týmům vepředu podařilo pelo roztrhat a dva jezdci z top10 - Domenico Pozzovivo a Thiabaut Pinot ztratili 1:30 - více než v kopcích.
 
18. etapa vede je opět hodně členitá, na trati čeká celkem 5 horských prémií, přičemž finále etapy jde do nejtěžšího kopce dne, který je 6 km dlouhý a stoupání v něm je prakticky téměř pořád přes 10%. Brutální budou poslední dva kilometry, kdy to jde 18, 20 a 15% nahoru.

Warren jezdí za Argos Shimano a vyhrál už dvě etapy. Ze začátku Vuelty jezdil skvěle, na pyrenejských etapách pak nabral velkou ztrátu, v GC je nyní na 41. místě se ztrátou 1:15. Warren na desáté etapě spadl a s následky se potýkal něklik dní. Ale už na časovce podal celkem solidní výkon, jednou se pak ještě pustil do úniku, který nevyšel, den nato vyhrál svou druhou etapu.
Alexandre jezdí za FDJ a také už má na svém kontě jednu etapu, tu královskou, na které se mu úspěšně podařilo dorazit únik.
Vynecháme-li obě etapy, na kterých měl Warren problémy kvůli pádu + onu 15. - královskou, ve všech ostatních podobných dojezdech Warren svého krajana předčil. Bylo to jak na dlouhých kopcích, tak i na kratších finálových stoupání a částečně byly ty rozdíly markantní.

Alexandre
  je na Vueltě potřetí a zajímavé je, že každý rok měl dobrý výsledek ja jedné jediné etapě, ostatní dojížděl většinou ve druhé stovce. Letos má navíc v nohách už i Tour, kde v horách zajel hodně dobře a celkově skončil 44. V tom by ale právě mohl být celkem problém. Jak je vidět, kombinace Tour+Vuelta je hodně těžká a řadě jezdcům došly síly (náš Roman Kreuziger nebo např. Bauke Molema). Dnes dojel Alexandre jako 140. se ztrátou přes 8 minut a pravděpodobně to bylo tím, že poté, co se to ve větru trhlo a jeho kapitán Thibaut Pinot zůstal viset vzadu, FDJ pak jeli jako o život. Alexandre se v tom asi tedy dost odstřelil a odstoupil. To sice další den nebude hrát až takovou roli, ale pár sil to určitě stálo.
Warren byl v pondělí hodně často v obrazu a i dnes si ho kamera párkrát našla. Podle mě má vynikající formu, jede lehce, je motivovaný, očividně mu to jde a je na absolutním vrcholu.

Co se zítra bude dít, to se samozřejmě opravdu nedá předvídat. Týmy si vymýšlí novou taktiku každý den a možné je, že Warren to vypustí, aby se do toho pustil v pátek. Možné je, že Alexandre půjde do úniku, ale po průběhu dnešní etapy se mi tomu moc věřit nechce. Tým FDJ by měl nasadit všechny síly na to, aby chránil postavení jejich kapitána v první desítce.
Warren se zdá být v tak skvělé formě, že bude mít opět absolutní volnost a možný je samozřejmě i to, že do úniku půjde on. Co se momentální formy týče, je pro mě Warren jasným favoritem v tomto duelu. Když oba hoši dojedou do posledního kopce spolu, měl by to "lehce" zvládnout.
 
Podle mě může tomut tipu čáru přes rozpočet provést jenom nepříznivý vývoj etapy, kdy by odskočil Alexandre a do posledního stoupání vjel s náskokem několika minut. Tak budu držet palce, aby tým FDJ zítra zatrhl vycházky a soustředil se na práci pro kapitána.

Domáci vyhrajú @ 2.800 Stávka: 4/4

K tejto analýze nebol zatiaľ pridaný žiadny komentár!Zaregistruj sa a pridaj svoj názor.
Autor analýzy: iswinth     
Mesto: Germany germany
Výsledok analýzy: KO
TENTOKRÁT TO NEVYŠLO: 4 points
Hodnotil: iswinth
Zápas sa hrá: 12.09.2013
Stávková kancelária: Pinnacle Sports
Kategória analýzy: Cyklistika
Dátum a čas pridania: 11.09.2013 o 22:02
Zápas začne o 12:35 hodine.
Mesačný Profit Mesačný Yield Total Yield Total Profit
anderlade ±0.00 anderlade ±0.00 romoso10 +22.18 mslechtin +586.39
Alessio89 ±0.00 Alessio89 ±0.00 psycho +16.33 Puca +214.15
alenice ±0.00 alenice ±0.00 Expert +16.12 HOBLIK51 +109.89
Abet ±0.00 Abet ±0.00 mslechtin +13.18 djtito2 +105.84
8ivko8 ±0.00 8ivko8 ±0.00 bruslar +12.00 iswinth +75.07
left shadow
right shadow