Čo ukázali prvé 2 mesiace Premier League? 
Po prvých dvojch mesiacoch Premier League sa nám už pomaly začína črtať skupinka favoritov na titul. Všetko je však zatiaľ otvorené. Už teraz je ale viacmenej jasné, že Leicester nemá na to, aby obhájil titul, hoci väčšina kádra ostala pokope a že medzi najväčších favoritov patrí Manchester City, Chelsea alebo Arsenal, či Liverpool.
 
Manchester City
 
Aj keď nemajú plný bodový zisk, fungujú „The Blues“ ako vynikajúco namazaný futbalový stroj. Ako je jasne viditeľné, nový kouč Pep Guardiola prišiel do klubu s jediným cieľom – vyhrávať trofeje. Zatiaľ je na dobrej ceste, hoci aj on sa do veľkej miery spolieha na hviezdneho Sergia Aguera, čo sa mu môže pri prípadnom zranení, či strate formy, vypomstiť.
 
Chelsea
 
Conte vniesol do klubu niečo, čo mu už dlhú dobu chýbalo. V nedávnom zápase proti Manchester United ukázala Chelsea všetkým, že titul je ich jediným cieľom. A nie veru nereálnym. Klub už nerozptyľuje európsky pohárový futbal a Conte má k dispozícii vyvážený káder, v ktorom sú mladí a draví hráči, ale aj skvelí skúsení futbalisti.
 
Arsenal
 
Večne štvrtí. Aj to je prezývka The Gunners. Každú sezónu ale patria medzi favoritov na titul. Tento sen sa už ale 12 rokov hráčom v červených dresoch nepodarilo splniť. Minulú sezónu k tomu boli veľmi blízko a nevyužili jedinečnú príležitosť, keď tí najväčší favoriti boli mimo boja o titul. Túto sezónu majú ale podobné vyhliadky – posilnená obrana a oku milá hra tomu dávajú zapravdu.
 
Liverpool
 
The Reds fugurujú na popredných miestach tabuľky, a tak by to fanúšikovia chceli aj naďalej. Aj to sú výsledky „Kloppovej revolúcie“. Nemecký manažér postupne pretvára celý káder, no aj štýl hry na svoj obraz a skvele využíva talent ofenzívnej trojice Coutinho – Firmino – Mané. Práve tento trojlístok môže byť liverpoolskym lístkom na vrchol Premier League.
 
Kto sa bude podľa vás tešiť z titulu? Bude to niektorý zo spomínaných tímov, alebo budeme svedkami prekvapenia ako minulý rok? Stavte si na to! A pokiaľ si chcete skrátiť dlhú chvíľu kajot casino je pre vás tá správna voľba.
 
Anglická najvyššia súťaž je známa svojou nevyspytateľnosťou. Aj preto sme všetci zvedaví, ako sa to vyvinie tento ročník. Futbalu zdar! 
 

Autor clánku: Samson87
Pridané: 24.10.2016 o 15:36
left shadow
right shadow