Home › Analýza Washington Capitals vs. Carolina Hurricanes

Washington Capitals vs. Carolina Hurricanes

Domáci Washington je v tomto zápase považovaný za favorita a to hlavne kvôli skvele rozbehnutému Ovechkinovi. Ruský kanonier bol počas celej sezóny kritizovaný, za nedostatočné výsledky, no tomu je už dávno koniec. Za posledných päť zápasov sa mu podarilo streliť až 8 gólov, aj v ďaka tomu sa vyšvihol na pozíciu najlepšieho strelca v NHL! V poslednom zápase proti Hurricanes, ktorý sa hral začiatkom tohto mesiaca, sa prezentoval výbornou hrou, prakticky neschádzal z ľadu a strelil aj dva góly. Rovnaký počet gólov zaknihoval aj obranca Mike Green. Zápas sa skončil výhrou Washingtonu 5:3, u súpera sa hattrickom prezentoval Čech, Jiří Tlustý. O góly by nemala byť núdza ani dnes. Capitals si zlepšenou ofenzívnou hrou vydobyli prvenstvo v divízii, kde predbehli Winnipeg a vyšvihli sa tak na solídne tretie miesto vo Východnej konferencii.  Momentálne ťahajú sériu piatich výhier v rade, počas ktorých nastrieľali až 16 gólov. Po útočnej stránke je v tíme všetko v poriadku, Ovechkin by mal svoj tím potiahnuť aj dnes a streliť minimálne gól. Tímu sa perfektne darí využívať presilové hry, v ktorých strelili 34 gólov. V obrane je to už o poznanie horšie, no nedá sa zvládať aj útok aj obrana naraz. Veľkým problémom Capitals je fakt, že súpera často púšťajú do streleckej príležitosti. Darí sa im blokovať iba málo striel a časté sú aj straty pukov, po ktorých sa súper ihneď púšťa do brejkov. Ich brankár tak má v každom zápase plné ruky práce, v priemere musí čeliť až 32 strelám na zápas. Svoje chyby má aj ich hra v oslabení, v ktorej inkasovali až 33 gólov, no tieto fakty len napomáhajú nášmu tipu na väčší počet gólov.

Carolina sa svojimi zhoršenými výkonmi obrala o postup do play off. Pád z tretej priečky, na predposlednú, má na svedomí šnúra posledných trinástich zápasov, v ktorých Hurricanes získali iba 3 chabé body. V posledných troch zápasoch sa zmenili taktické pokyny, no ani tie zatiaľ tím k výhre nepriviedli. Hráči sa snažia vysoko napádať a strieľať z každej možnej pozície. Mnohokrát sú dokonca v zápase lepší a aktívnejší, no množstvo kvalitných šancí sa im zatiaľ nedarí premieňať na góly. Následne stačí jedna strata puku, súper sa vyrúti do brejku a v prečíslení pohodlne skóruje. To sa ukázalo hlavne v nedávnom zápase proti Bruins. Dva góly v sieti Bostonu a tri v sieti Penguins však naznačujú, že si hráči novú taktiku začínajú osvojovať. Na ľade odvádza kusisko roboty Skinner, ktorého je radosť sledovať. Tento talentovaný, iba dvadsať ročný, mladík, vyslal na súpera za posledných 5 zápasov až 25 striel. Je teda len otázkou času, kedy sa on a aj jeho tím poriadne rozbehne. Isté indície na rast formy tu už boli. Ofenzívny štýl hry na oboch stranách určite prinesie veľa gólov. Hurricanes majú veľký problém s brankármi. Chýba totiž ako brankárska jednotka Ward, tak aj dvojka Ellis. V bráne pre to musí stáť Peters, ktorému sa absolútne nedarí. Na zápas inkasuje až 3.11 gólov a úspešnosť zákrokov má pod hranicou 90%.

Carolina sa viac sústreďuje na útok, hráči veľmi často strieľajú, no na druhej strane tým utrpela obrana, ktorá je až veľmi ľahko priechodná. Aj dnes bude chytať Peters, ktorý je veľmi slabým brankárom. Hurricanes ale moc na výber nemajú, pretože Ward aj Ellis sú zranení. Washington sa poriadne rozbehol, vyhral už 5 zápasov v rade a momentálne mu patrí solídne tretie miesto vo Východnej konferencii. Nárast formy zaznamenal hlavne Ovechkin, ktorý za posledných 5 zápasov nastrieľal 8 gólov. Posledný vzájomný zápas skončil výhrou Capitals 5:3, Ovechkin sa v zápase prezentoval dvomi presnými zásahmi.

Over 5.5 @ 1.91 Stávka: 4/4

K tejto analýze nebol zatiaľ pridaný žiadny komentár!Zaregistruj sa a pridaj svoj názor.
Autor analýzy: anderlade     
Mesto: Slovakia slovakia
Výsledok analýzy: KO
TENTOKRÁT TO NEVYŠLO: 4 points
Hodnotil: Puca
Zápas sa hrá: 12.04.2013
Stávková kancelária: Bwin
Kategória analýzy: Ľadový hokej
Dátum a čas pridania: 11.04.2013 o 18:46
Zápas začne o 01:00 hodine.
Mesačný Profit Mesačný Yield Total Yield Total Profit
anderlade ±0.00 anderlade ±0.00 romoso10 +22.18 mslechtin +586.39
Alessio89 ±0.00 Alessio89 ±0.00 psycho +16.33 Puca +214.15
alenice ±0.00 alenice ±0.00 Expert +16.12 HOBLIK51 +109.89
Abet ±0.00 Abet ±0.00 mslechtin +13.18 djtito2 +105.84
8ivko8 ±0.00 8ivko8 ±0.00 bruslar +12.00 iswinth +75.07
left shadow
right shadow