Home › Analýza Bauke Mollema vs. Joaquin Rodriguez

Bauke Mollema vs. Joaquin Rodriguez

Vuelta Espana, 3. etapa
 
Bauke je kapitánem týmu Belkin a na letošní Tour skončil 6. Joaquin je kapitánem týmu Katusha a na letošní Tour skončil 3.
 
Úvodní časovku družstev Katusha dost nezvládla a po celém množství "nemožností" hoši dojeli až jako 12. se ztrátou 59 vteřin. Belkin na tom ale nebyli o moc lépe, se ztrátou 49 vteřin skončili 10.
Včera se jela první a hodně zajímavá etapa. Finále šlo 11 km do kopce, v jehož průběhu čekaly dvě solidní rampy. Krátce před cílem nasotupil náš Leopold König, za ním pak poodskočili další tří jezdci, všichni čtyři se dokázali udržet před pelotonem. Leopold skončil 4., hned za ním se do cíle přiřítila trojice Valverde, Ulissi, Rodriguez, kteří ve finiši dokázali distancovat zbytek skupiny favoritů o pár metrů.
 
Dnešní etapa vypadá na první pohled celkem nezajímavě, ale to podle mě klame. Bude hodně napínavé, jak se to celé bude vyvíjet.
Jeden z hlavních favoritů na GC Vincenzo Nibali byl včera donucen obléci červený trikot vedoucího jezdce. Jeho tým Astana ale nijak nehýří chutí toto prvenství další tři týdny obhajovat. Je totiž nepsaným zákonem, že tým vedoucího jezdce určuje tempo pelotonu, celé etapy jezdí na čele a kontroluje tak vývoj závodu a denní skupinky uprchlíků.
Dalším důležitým aspektem je, že se v cíli rozdávají bonusové vteřinky. Vincenzo se včera nijak moc neexponoval. I když v závěrečném stoupání vypadal hodně lehce, do cíle dojel jako 16., v GC se na něj dotáhl hlavně včerejší vítěz Nicholas Roche (náskok+bonifikace=24 vteřin), ale i Alejandro Valverde a Joaquin Rodriguez smázli dvě vteřinky. Big Guns samozřejmě už od soboty přemýšlí, kde tu ztrátu z týmové časovky dohnat (Astana, to znamená Nibali vyhráli). Díky jedenácti horským dojezdům na letošní Vueltě a bonifikacím v cíli jsou sprinty v závěru etap hodně slibnou možností. A to právě pro jezdce, kteří dokáží velice dobře sprintovat do kopce. Předpokládám tedy, že se dnes jako vždy pošle na cestu nějaký únik, Astana to ale možná nebude chtít jet celé sama a tak ostatním týmů favoritů asi nezbyde nic jiného, než se do práce v Pelotonu zapojit. Na druhou stránku, když se velkým týmům podaří umístit někoho v úniku někoho z vlastních závodníků, tak se na to budou dívat už zase jinak. S velkou pravděpodobností tak dnes v průběhu etapu uvidíme solidní válku nervů.
Tomu všemu dnes nasazuje korunu závěr etapy - poslední 4 km jdou do kopce. Finále nám opět téměř zcela jistě nadělí díry v pelotonu, časové rozdíly a boj o bonifikace.
 
Joaquin Rodriguez je známý tím, že právě tyto dojezdy umí. Dřívě měl problémy s delšími závody (nad 200 km), dnes je to ale "pouze" 185 km dlouhé. Joaquin patří momentálně k nejlepším "horským sprinterům", vloni jeho výbušnosti nedokázal vzdorovat prakticky nikdo, ale i letos, kdy už s ním sem tam někdo dokáže držet krok, je to jeho hlavní zbraň. V GC má po včerejšku ztrátu 57 vteřin, v průběhu Vuelty ho navíc čeká časovka, na které určitě nějakou tu minutku ztratí, takže musí sbírat vteřinku ke vteřince. 
Bauke je sice v naprosto stejné situaci, jen tedy časovku by měl zvládnout lépe, ale i v tom dnešním závěru by měl mít Joaquin výhodu.
 
V závěru dnešní etapy očekávám něco podobného jako včera. Snad jen s tím rozdílem, že si favos tentokrát nebudou chtít nechat nikoho ujet. Joaquin ten včerejší finiš zvládl hodně dobře. Bauke skončil sice jenom dvě místa a dvě vteřiny za ním, ale to podle mě trochu něco napovídá o kvalitách těchto dvou a ta výhoda ve sprintu do kopce na straně španělského jezdce by i dnes měla být rozhodující.

Hostia vyhrajú @ 1.735 Stávka: 4/4

K tejto analýze nebol zatiaľ pridaný žiadny komentár!Zaregistruj sa a pridaj svoj názor.
Autor analýzy: iswinth     
Mesto: Germany germany
Výsledok analýzy: OK
GRATULUJEME AUTOROVI ANALÝZY: 2.94 points
Hodnotil: iswinth
Zápas sa hrá: 26.08.2013
Stávková kancelária: Pinnacle Sports
Kategória analýzy: Cyklistika
Dátum a čas pridania: 26.08.2013 o 10:05
Zápas začne o 13:10 hodine.
Mesačný Profit Mesačný Yield Total Yield Total Profit
anderlade ±0.00 anderlade ±0.00 romoso10 +22.18 mslechtin +586.39
Alessio89 ±0.00 Alessio89 ±0.00 psycho +16.33 Puca +214.15
alenice ±0.00 alenice ±0.00 Expert +16.12 HOBLIK51 +109.89
Abet ±0.00 Abet ±0.00 mslechtin +13.18 djtito2 +105.84
8ivko8 ±0.00 8ivko8 ±0.00 bruslar +12.00 iswinth +75.07
left shadow
right shadow